Volkswagen Golf 6 1.6 TDİ 90 HP 2011 Model

Volkswagen golf 6 alınır mı yazımızda sizlere Volkswagen  markasının en çok satan arabalarından olan golf 6 aracının sürüş keyfinden, yakıt tüketiminden ve çalışma sisteminden bahsettik. Gerçek kullanıcı yorumları ve eleştirilerini bu sayfada bulabilirsiniz.

Volkswagen Golf 6 Alınır Mı?

image001

 

Öncelikle bu arabayı tanımlayacak olursam Dizel GOLF eşittir “mantık” diyebilirim. İlk olarak arabanın malzeme kalitesi çok yüksek ve az yakıyor. Malzeme kalitesi gerçekten Mercedes, Audi gibi markalara çok yakın denilebilir. Konforlu bir araç, süspansiyonları çok güzel, ne sert ne de çok yumuşak. İkinci elde araba iyi para ediyor çok hızlı satılabiliyor. 1.6 TDİ 90 HP motorun bile performansı yeteri kadar iyi. 110’luk daha da iyidir. Kalkışlarda performans sorunu yaşamıyorsun. Sadece 160’dan sonra hızlanması biraz zor.

image002VW Golf’ün en bomba özelliği ses sistemi. Gerçekten mükemmel bir ses kalitesi var. Aux ile telefonu bağladığınızda tadına doyulmaz bir ses duyuyorsunuz. Şehir içi düzgün kullanımda 5lt, şehir dışı, 4 lt gibi bir yakıt tüketimi var. Bir depoyla 900-1000 Km yol yapabiliyorsunuz. Aracın içi çok rahat, arka diz mesafesi, bagaj hacmi gayet iyi.

Kötü yanları diyecek olursak; çok dikkat çekmeyen standart bir tasarım, sıradan bir sürüş keyfi (keyif vermiyor ama rahat), trendline modelini kullanıyoruz ve gerçekten araç çok boş. Sis farı, direksyondan kumanda v.s hiçbir şey yok. İnsan bari bir çelik jant, sis farı, direksyon kumandasını standart koyar. Neredeyse vites topuzunu bile opsiyonla vereceklermiş.

Ama sonuç olarak; eğer 50.000 TL gibi rakamlara kaliteli, az yakan, konforlu, masrafsız bir araç almak istiyorsanız, Wolksvagen Golf 6 1.6 tdi seçeneklerin en başlarında yer almalı derim. Başınız kolay kolay ağrımaz.

Golf 6 alınır mı yazımızın sonuna geldik. Volkswagen  markasının diğer araçlarından olan Golf 7 alınır mı ve jetta alınır mı yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Volkswagen Golf 6 1.6 TDİ 90 HP 2011 Model” için bir yorum

Bir Cevap Yazın