Toyota Corolla Alınır Mı?

Toyota corolla alınır mı paylaşımımız da gerçek kullanıcıların yorumları ve eleştirileri ile teknik özelliklerini, yakıt tüketimini, sürüş keyfini ve araç konforunun kullanıcı yorumlarını bulabilirsiniz. Aşağıda bahsettiğimiz teknik özellikler ve araç hakkındaki teknik veriler Toyota Corolla aracının 2006 ile 2013 yılları arasındaki kasasında geçerlidir.

Toyota Corolla Alınır Mı?

Bu, Corolla’nın onuncu kuşağıydı ve Toyota Corolla’larımızı Avrupa’nın geri kalanı ve aslında dünyanın çoğu yerinden yeni sürümü çıkar çıkmaz alabiliyoruz. Elbette, Türkiye’yi Avrupa pazarı olarak gördüğümüz varsayılarak biz sadece Corolla fabrikalarına sahip üç ülkeden biriyiz. Toyota’nın tüm modellerini tercih eden bizler diğer taraftan Avrupa hatchback’leri tercih ediyor. Bu güzel çekik gözlü kavisli Toyota’lar için, bu nesiller resmi olarak E140 / E150 Corolla olarak biliniyor ve teknik açıdan bakıldığında, bazı Asya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika pazarlarında satılıyor Ancak bizim ülkemizdeki Toyota Corolla’lar daha geniş gövde versiyonuna sahibiz.Toyota Corolla alınır mı? Sorusuna baktığınız zaman japon asaleti ve çizgileri sizi cezbediyorsa, ekonomik motoru ile tercih edebilirsiniz.

Temel olarak, E140 / 150 Corolla, Toyota birinci jenerasyonu Toyota Auris hatchback’tir. Şasi ve motorların hepsi aynı fakat bazı önemli farklılıklar var. Auris ile paylaştığı gerçeği, ‘dar gövde’ sürümlerinden daha mekanik olarak sofistike olduğu anlamına gelir, bu nedenle Corolla için ucuz parçaları Japonya’dan alabileceğinizi düşünmeyin, bunlar oldukça farklıdır.Auris, daha uzun bir dingil mesafesiyle, daha büyük değiştirilmiş kabini, daha düz Auris kabininden daha düz, uçurumlu çizgi ile farklı kılmaktadır.Motorlar temel olarak aynı olsa da, başlangıçta 100hp’lik 1.4 litrelik VVT-i benzinli ve 90hp’lik 1.4 D-4D dizel motorlarda kullanılmaya başlandı. Daha sonra 1,33 VVTi motor (isteğe bağlı bir otomatik şanzıman ile) piyasaya sürüldü ve bu, eski 1,4’ten daha iyi bir satın alma oldu – daha tatlı ve biraz daha tutumlu. Aslında, 1.33, antik 1.4 D-4D dizel motorundan biraz susadığı ve sürüşü çok daha hoş olduğundan, tüm aralığı seçmektir.

corolla alınır mı
corolla alınır mı

Toyota Corolla’larda görüntü açısından seçeneği yok – hepsi dört kapılı otomobiller , Auris beş kapılı sundurmanın gevşekliğini alıyor ve asla bir mülk sunulmadı. Çoğu, oldukça basit Terra spesifikasyonunda gerçekten çok basit olacak ama en azından klima ve hız denetimi gibi gelen daha zeki bir otomobilin izini sürebilirsiniz.Toyota Corolla teknik özellikleri açısından belki zayıf olabilir ama mekanik olarak, bir kazada temelde çok zor parçalanırlar. Bir Corolla’yı asla öldüremezsin. Gıcırtılı frenler uzun ömürlü bir sorun (ama görünüşe göre bunun için bir düeltme, ayarlama yapılabiliyor) ve debriyaj zaman zaman kırılgan olabilir. Bir de tabii Toyota Corolla’lar da görülebilen önemli bir eksiklik var onu da mutlaka kontrol edin, el frenini kontrol etmek için dik bir tepe üzerinde park edin bazen kayabilirler.

Toyota Corolla 1.3 VVTi

Motor: 1,329cc dört silindirli benzinli

Güç: 101hp

Maksimum hız: 175km / s

0-100km / s: 13.1 saniye

Yakıt tüketimi: 5,9 litre / 100km

CO2: 132g / km

Toyota Corolla Yakıt Tüketimi

Toyata Corolla’ların başlıca tercih ederken ağır basan özelliklerinden bir sağlamlığı ve otomobilin kalitesi, küçük 1.33 benzinli motoru ve konforu olurken, temel ekipmanlarda cimri oluşu, 1.4 dizel motorunun çok güçsüz olduğu kullanıcılar tarafından kötü puan aldığı noktalarıdır. Toyota Corollaların yaşam alanı bir hayli geniş. Ve her yolcuyu rahat ettirecek kadar iyi tasarlanmış. Toyota Corolla yakıt tüketimi fabrika verilerine göre 5,9 litre / 100 km görünse de pratikte, tutumlu motoru ile Toyota kullanıcılarının deneyimlerinde 6.4 lt kullanım ile 136 km katedilebildiği ayrıntılarını görebiliyoruz. Şehir içi ve trafikte de zaman geçirdiğinizde sizi belirli bir seviyede tutmaya çalışam motoru ile övünebilirsiniz.

Toyota Corolla’lar otomobil konusunda kalbinizi her gördüğünüzde arzuyla alev alevlendiremeyecektir, fakat bu bir Corolla’nın hedef noktasında değildir ve hiçbir zaman olmamıştır. Toyota Corolla’nın tasarım mantığında dizayn edilen, güvenilirliği uzun, pratik, rahatlığı önplanda  ve mantıklı aile taşımacılığını sağlamakla ilgilidir. Başka bir şey söylemeye gerek yok. Toyota Corolla alınır mı? sorusuna vereceğiniz cevap size kalmış.

Bir Cevap Yazın