auris alınır mı

Toyota Auris Alınır Mı?

Toyota auris alınır mı araç incelememizde. 2007-2012 yılları arasında üretilen auris modelinin genel özelliklerinden, aracın şehir içi ve sehir dışı yakıt tüketiminden ve kullanıcı yorumlarından bahsettik.

Toyota Auris Alınır Mı?

Toyota bilindiği üzere, 2017 yılının en sağlam 5 markası içerisinde yer almaktadır. Auris, Corolla, Yaris gibi modelleri piyasaya hızlı şekilde süren Toyota, son zamanlarda talebin artarak ilerleme gösterdiği grafiklere sahip bir markadır. Toyota araçlarının Japon üretim olması, aynı zamanda Japonların da araç konusunda oldukça profesyonel olmaları, bireyleri bu araçlara doğru itmiştir diyebiliriz. Bu yazımıda Toyota markasının en fazla tutulan modeli olan Auris hakkında bilgiler vereceğiz. 2007-2012 yılları arasında üretimi olan bu araç, artık yeni modelleriyle karşımzıa geldi. Peki Toyota Auris alınır mı ya da Toyota auris almak için önemli sebepler var mıdır? Bu gibi sorulara detaylı olarak yanıtlar vereceğiz.

Toyota Auris Genel Özellikler

İlk olarak aracın 2007 yılından  beri sürekli gelişim gösterdiğini söyleyebiliriz. Corolla ile sürekli satış rekabeti olan bu araç için, 2012 yılına dair geniş bilgiler vermek istiyoruz. Araç Hatcback modeller arasında belki de en geniş olanıdır. Öyle ki geniş aileler için bile uygun olduğunu, 600 litrelik dev bagaj hacmi ile bizlere gösteriyor. Aracın en düşük modelinde bile 90 beygirlik motor bulunmaktadır. 2007 ile 2012 yılları arasında, 1.4 Dizel motorları sıklıkla tercih ediliyor. En büyük nedeni ise aracın yakıt tüketiminin gerçekten dip seviyelerde olmasıdır.

205 Nm tork üretebilen önden çekişli motoru, sizlerin istenilen hıza kısa süre içerisinde ulaşım sağlamanıza olanak verecektir. Turbo kompresör / Intercooler türbin sistemi olan araç, maksimum 180 kilometre hıza ulaşabiliyor. Tabi bu rakamlar ortalama rakamlar olduğu için, aracın performans değerlerine göre farklılık göstermektedir. Eğer sizler hızını merak ediyorsanız, 0 kilometreden 100 kilometreye  14.7 saniyede ulaşım sağladığını söyleyebiliriz. Yani gerçekten istenileni veren kaliteli bir araçtır. Bağımsız,Mcpherson dengeliyici yay süspansiyon sistemleriyle, araçta en ufak bir sarsılma bile yaşamayacağınızı aktarmak isteriz.

Toyota Auris Yakıt Tüketimi

Aracın yakıt tüketimi gerçekten hayretler içerisinde bakmamızı sağlıyor. Şehir içinde kullandığınız zamana 100 kilometrede 5.0 litre, şehir dışında kullanıldığı zaman ise 100 kilometrede 3.9 litre yakıt tüketimi gerçekleşmektedir. Son olarak ortalam yakıt tüketimi ise, 4.3 litre olarak karşımıza çıkıyor. Aracın emisyon değerleri de çevre dostu olduğunu kanıtlayan türdedir. EURO V J emisyon standartları, çevreye en az derecede zarar vermektedir.

Toyota Auris Tasarımı

 

Toyota Auris az öncede belirtmiş olduğumuz gibi tasarım bakımından istenileni sonuna kadar veren bir araçtır. Teknolojiyi sonuna kadar hissetmenizi sağlayacak olan Toyota Auris, dijital multimedya sistemleri, sürücünün konforunu üst düzey tutan ergonomik sistemler vb diğer tüm parçalar, araç içerisinde mevcuttur. Sizler araca ilk bindiğiniz andan itibaren, uçak kullanıyor hissiyatına kavuşabilirsiniz. Toyota Auris almak istiyorsanız, tüm bu yazılarınları dikkatte almanızı öneririz çünkü şu zamana kadar bu araçtan pişman olan pek kimse yoktur.

Toyota auris alınır mı yazımızın sonuna geldik. Toyota markasının bir diğer modeli olan corolla alınır mı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın