insignia alınır mı

Opel İnsignia 1.6 CDTİ Alınır Mı?

Opel İnsignia 2015 1.6 CDTİ otomatik versiyonunu test etme şansı buldum. Aracın sıfır fiyatı 100.000 TL’nin üstünde. 1.6 dizel otomatik getirilmesi Opel’in bu konuda rakiplerine göre avantaj yakalamasını sağladı. Bir önceki kasa İnsignia’da 2.0 Dizel motor mevcuttu ve bu ÖTV sisteminden dolayı aracın fiyatının aşırı yükselmesine sebep oluyordu. 1.6 dizel otomatik ile bu sorunu aştılar. Tabi aracın fiyatı yine yüksek. =)

Opel İnsignia

 

Araçtaki izlenimlerime gelirsek aracın motor sesini içerisine çok fazla alması ve park sensörünün sürekli gereksiz öterek dikkat dağıtması dışında herşeyi mükemmel denilebilir Yol tutuşu çok iyi, iç kabin geniş ferah, ses sistemi gayet iyi, şanzımanı sorunsuz geçişleri hissettirmiyor, gaz tepkimesi iyi, aracın hızlanması gayet tatminkar, yakıtı şehir içi 7 lt civarında, şehir dışı ise 5-6 lt denilebilir. Yani araç çok güzel bir araba ancak fiyatı biraz yüksek. 100 K üzerine ikinci el Mercedes bile alınabildiğini düşünürsek bence bu araç bu para vererek alınmaz. Onun yerine sıfır ikinci el farketmez Passat alınabiliyor. Bu arada motor sesini içeri bu kadar fazla alması gerçekten ayıp, resmen hiçbir izolasyon yapmamışlar kaput bölümüne. Bu paraya araba satıyorsun max 1000 TL’lik maliyetten niye kaçarsın Opel? Üstelik en üst seğment aracında.

 

Ayrıca test ettiğim araç dolu sayılabilecek bir araçtı. Keyless go, park yağmur sensörü, büyük ekran teyp bluetooth aux v.s. Araca hiç bişey yapmadan biniyorsunuz. Keyless go güzel özellik. Anahtar cepte arabaya yaklaş kapılar açılıyor, biniyorsun anahtar yine cepte start butonuna bas araç çalışıyor. Yağmur yağsa silecek çalışır, hava kararsa far yanar, araç otomatik zaten vites değiştirmiyorsun, rahat yani kasmadan kullan.

 

opel insignia otomatik iç resim

Özetle Opel İnsignia güzel araba, tipini de beğendiyseniz alın tepe tepe binin. Sesi de ziebart yalıtım keçe falan halledebilirsiniz bir şekilde. Büyük bir sorun değil.