astra alınır mı

Opel Astra Alınır Mı?

Opel astra alınır mı yazımızda Alman markası olan Opel’in Astra modelini inceledik. İncelememizde aracın genel özelliklerinden yakıt tüketiminden ve kullanıcı yorumlarından bahsettik.

Opel Astra Alınır Mı?

Düşük segmentli araçlarını topluma hızlı şekilde kazandıran Opel, son zamanlarda üst düzey teknolojiyi kullanan nadir markalar arasında yer almaktadır. Corsa, astra, insignia gibi araçlarda hızlı şekilde satışlar yapan Opel, özellikle Astra modelinde köklü değişikler yapmıştır. Astra modelini 1991 yılında ilk defa cabrio olarak üretmesiyle beraber, o zamandan bu zamana kadar hatchback olarak getirmiştir. Aracın aynı zamanda sedan modelinin de olduğunu söylemek isteriz. Peki Opel Astra’nın ne gibi özellikleri vardır ve Opel Astra alınır mı? İşte tüm bu sorulara detaylı olarak cevaplar vereceğiz. Opel Astra almadan önce, yazımızı mutlaka okumanızı öneririz.

Opel Astra Genel Özellikleri

Aracın 2004 ve 2009 yılları arasında üretilen kasası hakkında kısaca sizlere bilgiler verelim. Aracın 2004 ve 2009 yılları arasında 1.3 litreden 2.0 litreye kadar farklı motorlar tercih edilmiştir. Ecoflex ve Turbo motor olarak tercih edilen Opel Astra, aslında tatmin edici özelliklere de sahiptir. 1.4 Ecoflex motoru en çok tercih edilen modelidir diyebiliriz. Üstelik 1.4 litre benzinli ve dizel olmak üzere farklı modelleri de bulunmaktadır. Araç 0 Kilometreden 100 kilometreye tam 14.2 saniyede ulaşım sağlamaktadır. 1235 litrelik bagaj hacminin olması da, aracın aile aracı olduğunu bir kez daha kanıtlamış oluyor.

130 Nm tork üretebilen motoru, gayet tatmin edici özellikleriyle beraber geliyor. Araç bu sayede maksimum 180 kilometre hıza ulaşım sağlıyor. Hız tutkunları için düşük kalıyor denilebilir fakat tam bir ekonomik aile arabasıdır. Hava soğutmalı ön ve arka diskleri de, ani fren yapıldığı zaman üst düzey bir rahatlık veriyor.  Opel Astra 5 kapılı Hatchback modeller arasında, yol tutuşu en iyi araçlar arasındadır.

Opel Astra Yakıt Tüketimi

Opel Astra 129 g/km emisyon özelliği ile, diğer rakiplerine taş çıkaran özellikli bir çevre dostu araçtır. EURO V emisyon strandardı ile üretilen bu araç, aslında sizlerin en yakın arkadaşı olabilir. Yakıt tüketimine gelecek olursak, şehir için kullanımda 100 kilometrede 7.1 litre tüketim ve şehir dışı kullanımda ise 100 kilometrede 4.6 litre yakıt tüketimi olacaktır. Son olarak arcacın ortalama yakıt tüketimi ise, 5.5 Litre’ye tekabul etmektedir. Aslında gerçekten tasarruflu bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Opel Astra Tasarımı

Opel Astra’nın 2004’den sonraki tüm kasalarında, gerçekten teknoloji üst düzeyde kullanılmıştır. Aracın ön paneline baktığımız zaman, son derece farklı bir sistem kullanılmıştır. Opel Astra modelinde, üst düzey kokpit yapılmıştır. Sürücünün elindeki herşey, emrine hazır bir şekilde beklemektedir. Dijital multimedya ekranı, katlanabilir aynalar, soğutmalı torpido, deri alaşımlı koltuklar vs araç içerisinde mevcuttur. Buna ek olarak söylemek isteriz ki Astra modelinde, rahat rahat seyehat edebilirsiniz. Çünkü aracın ön kısmı oldukça büyük tutulmuştur. Geniş aileler önerimiz, bu aracı almaları yönündedir. Araç hem ekonomik, hem geniş bagaşjlı hem de hatchback araçlara göre oldukça rahat…

Opel astra alınır mı yazımızın sonuna geldik. Opel markasının bir diğer modeli olan İnsignia alınır mı yazımızı okumak  ister misiniz?

Bir Cevap Yazın