Mercedes C180 Alınır Mı?

Mercedes c180 alınır mı araç incelememizde Mercedes c180 aracının yakıt tüketiminden, genel özelliklerinden ve araç hakkında kullanıcı yorumlarından bahsettik.

Mercedes C180 Alınır Mı?

Mercedes Alman sektörünün önde gelen araba markası olmasına ek olarak, orta segmentli araçların en fazla yer tutan bir markasıdır. Öyle ki günümüzde bu araç hakkında negatif bir yorum yapan kimseyi şu zamana kadar görmediğimizi söylemek isteriz. Mercedes’in her arabası kaliteli şekilde oluyor ve fazla tutuluyor fakat sizlere bu yazımızda Mercedes C180 hakkında bilgiler vereceğiz. Bu araç hakkında bizlere Mercedes C180 alınır mı ve ne kadar yakıyor gibi sorular gelmektedir. Sizlere bu sorular hakkında detaylı cevaplar vereceğiz.

Mercedes C180 Genel Özellikleri

Üstün Alman teknolojisini iliklerimize kadar hissettiren Mercedes C180, üst düzey tasarımı ile dikkat çekiyor. 1.6 litre 122 beygir dizel motoru ve 6 ileri manuel önden çekişli şanzımanı, istenilen performansı veriyor. Ayrıca motor 200 nM gibi yüksek bir tork üretebilme özelliğine sahiptir. Orta segmentli araçlar arasında en çok satın alınan model olan Mercedes C180, 0 kilometreden 100 kilometreye  9.1 saniyede ulaşım sağlıyor. Üstelik aracın maksimum hızı 210 kilometredir. Gösterişli bir hava veren Mercedes Mercedes C180, 2014 yılında üretilmeye başlanmıştır. Çok noktalı bağımsız süspansiyonları ve hava soğutmalı ön ve arka disk frenleri, en zor yollarda bile üstün bir çalışma göstermektedir.  Aracın net ağırlığı 2 ton olmasından ötürü, yol tutuşu oldukça iyidir. İç tasarımında sade ve gösterişli bir tarz yaratan Mercedes C180, dijital ön paneli ve son teknolojik parçalarıyla adeta diğer modeller taş çıkarmaktadır.

Mercedes C180 Yakıt Tüketimi

Aracın şehir içi kullanımında 100 kilometrede 7.9 litre, şehir dışı yakıt kullanımında  4.9 litre yakıt tüketimi yapmaktadır. Aracın ortalama yakıt tüketimiyse, 4.9 litredir. Yani verilen bu sonuçlara göre aracın oldukça tasarruflu olduğunu görüyoruz. Üstelik aracın emisyon değerleri de çok düşüktür ve buna göre, çevre dostu bir araçtır.

Mercedes C180 Tasarımı

Araç cabrio araçlar arasında en çok tutulan bir modeldir. Üstü açık severler için, oldukça iyi bir tasarım yapıldığını söyleyebiliriz. Öyle ki son teknolojiyi içerisinde barındıran aracın içerisinde, sis farları, panaromik katlanabilir aynalar, hız sabitleyici, ekonomik mod, multimedya gösterge paneli son teknoloji müzik sistemi ve daha birçok ekstra araç içerisinde mevcuttur.

Sportif severler için gayet mantıklı bir tercih olan model, sürücünün rahat bir sürüş keyfi yaşayabilmesi için, çok noktalı bağımsız süspansiyonlar ile meydana getirilmiştir. Araç fiyatlarının da orta segmentli araçlar arasında en uygun olduğunu aktarabiliriz. Mercedes C180, zarafeti, hızı ve gösterişi sevenler için, 2016 yılından beri üretilmektedir. Söylenenlere göre aracın 2018 yılında yeni bir tasarım modeli de gelecektir.

Mercedes c180 alınır mı yazımızın sonuna geldik. Mercedes markasının diğer modellerinden olan A180 alınır mı ve E250 alınır mı yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın