a180 alınır mı

Mercedes A180 Alınır Mı?

Mercedes a180 alınır mı yazımızda a180’in 2013 ile 2017 yılları arasındaki kasasının teknik özelliklerini, yakıt tüketimini, araç konforunu, kullanıcı yorumları ve eleştirilerini paylaştık.

Mercedes A180 Alınır Mı?

İlk olarak 1997’de piyasaya çıkan Mercedes-Benz A-Serisi ürünü A180, hatchback olarak tasarlandı. Mercedes için A180 ile başlayan A seri Mercedes’i ekonomik hale getiren bir seri olarak tarihe geçti. Bu üçüncü nesil Mercedes A180 , W176 A Sınıfı, 2012’de piyasaya sürüldü ve hemen Audi A3, BMW 1 Serisi ve Volvo V40’a karşı bir rakip olarak algılanıyordu. Mersedes A 180 alınır mı sorusunu soruyorsanız, gösterişli bir otomobilin, iyi bir markanın ayrıntılarına da göz atın deriz.

Öncelikle bize göre A180 gerçek bir Mercedes değil, tıpkı B serisi, CLA serisinin gerçek bir Mercedes olmadığı gibi. Çünkü Mercedes bu araçları arkadan itişli olarak değil, önden çekişli olarak üretti. Gerçek bir Mercedes olarak görülmemesinin en büyük sebebi bu. Şahsen bir Mercedes aşığı olan ben A serisi alacağıma bmw 1 serisini tercih ederim.. En azından gerçek bir BMW olduğu için. A 180’in konforu da bir Mercedes kalitesinde değil. Bir Mercedes’e göre süspansiyonu çok sert, malzeme kalitesi düşük, özellikle o 150 TL’lik tablet hissi uyandıran konsoldaki ekran eski Mercedes kalitesini pek yansıtmıyor diyebiliriz. Dışarıdan görüntüsü güzel bir araç fakat içi pek de o seviyede değil. Özetin sonucuna göre Mercedes A180 alınmaz. O paraları verip, o bakım masraflarını yapıp Mercedes kalitesini yaşayamadıktan sonra kim neylesin A180’i. 🙂

Benzinli ve dizel dört silindirli motor serisi ve bu boyuttaki bir otomobil için beklenen pratiklik seviyesi ile eşleştirilmiş, kompakt bir iç mekan ve bazı iyi taşıma özellikleri ile birlikte gelen, akıllı görünüşlü bir beş kapılıya dönüşmüş. A-Serisi, A180, A200, A200d ve A250 Sport 4Matic olarak mevcuttur.

Dört silindirli benzinli ve dizel motorlar A-Serisi serisine yalnızca mucit olarak güç verirler ve hepsi de 7 vitesli çift kavramalı bir şanzıman ile çalışır. A180 tabanında yaşayan turboşarjlı 1,6 litrelik motorla başlayıp, mütevazi bir 90kW ve 200Nm üretiyor ve kombine çevrimde sadece 5,8 litre / 100km yakıt tüketir. Aynı motoru kullanan ancak bunun yerine 115kW ve 250Nm’de daha fazla güç ve uygun şekilde yükseltilmiş yakıt tüketimi (6.1 litre / 100km) sağlayacak şekilde ayarlanmış olan A200 gelecek. A250 Sport 4Matic, AMG dışındaki A-Serisi serisindeki tekerlek, geri kalanında bulunan ön tekerlek tahrik düzeninde dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip tek araç. “Sport” sözcüğüne sahip olmak da bir performans artışı anlamına geliyor ve bu daha güçlü olan 160kW / 350Nm 2.0 litrelik turbo motoru devreye giriyor.

Benzinli motorlar genelde güçlü ve pürüzsüz performans göstericilerdir, ancak bunlar en ekonomik motor tipi değildir. Bununla birlikte, karayolu severler için tek dizel seçeneği en iyi olabilir, ancak buradaki yağ yakıcının rakiplerdeki eşdeğer dizellerden daha gürültülü olduğu bilinmektedir.
Mercedes A180 teknik özellikleri, açısından son modellerle kıyasla bebek arabası gibi kalsa da ekonomik anlamda lüksü bir alt katmana indiren bir otomobil segmenti olarak görülüyor.
Mercedes-Benz A-Serisini 2013’te ilk lansmanını yaptıktan sonra test etti. Opsiyon olarak özerk acil frenleme, çarpışma önleme asistanı ile aktif güvenlik sistemi ekledi.

Ayrıca standart ön ve arka park sensörleri, kör nokta izleme, ters kamera ve 9 hava yastığı. navigasyon bilgisi ile bilgi-eğlence sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto desteği ile birlikte A-Serisi tüm, ses altı hoparlörlü bir ses dizisi ile gelirken 7 inç’lik bir orta panelden görüntüleniyor. Ki fikrimce bu 7 inçlik panel çok kötü görünüyor. A 250 modeli ise, daha büyük bir 8 inç dokunmatik ekrana ve 12 hoparlörlü harman / kardon ses sistemine sahip gelişmiş bir COMAND Online sistemi içeriyor.

Mercedes A180 Yakıt Tüketimi

Mercedes A180 yakıt tüketimi lüks segmentinde yer alsa da ekonomik olmasıyla önplana çıkıyor. Fabrika verileri benzinli modelleri için 5.4 litre / 100 km dizellerinde ise 4.4 / 100 kilometreyi gösteriyor. Ancak özellikle benzinli motorda reelde bu değeri yakalamak imkansız diyebiliriz.

Mercedes a180 alınır mı yazımızın sonuna geldik. Mercedes ailesinin diğer üyelerinden olan e200 alınır mı ve clk 200 alınır mı yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın