Hyundai İ20 Alınır Mı?

Hyundai i20 alnır mı araç incelememizde Hyundai i20 aracının yakıt tüketimini, genel özelliklerini, tasarımını ve kullanıcı yorumlarını inceledik.

Hyundai İ20 Alınır Mı?

Hyundai son zamanların en fazla gelişim gösteren markasıdır. Bunun sonucunu da çevremize kısa bir bakarsak anlayabiliriz. Neredeyse 3 arabanın bir tanesi, Hyundai’dir. Hyundai i10,i20,i30, Elantra, Accent Blue gibi araçlar, oldukça fazla tutulmuştur. Bunun en büyük nedeni, araçların fiyatlarının piyasaya göre uygun olması ve kaliteli araçlar olmasıdır. Şimdiki yazımızda sizlere bu markanın en çok tercih edilen modeli olan Hyundai i20 hakkında bilgiler vereceğiz. Vereceğimiz bilgiler daha çok Hyundai i20 Alınır mı veya Hyundai i20 ne gibi özellikleri vardır sorularına yanıt olacak. Sizlerde Hyundai i20 almadan önce yazımızı okumanızı öneririz.

Hyundai i20 Genel Özellikler

Hyundai i20 aslında hatchback araçlar arasında, en konforlu ve dinamik özellikleri olan araçtır. Aslında sizlere önceki kasaları değil de, 2015’den sonraki kasaları hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Çünkü bu model son derece fazla satıyor. Aracın benzinli ve dizel olmak üzere, 2 farklı motor özelliği bulunuyor. 1.0 ve 1.4 olmak üzere iki farklı güçte ve önden çekişli motoru ile beraber geliyor. İki motor da, oldukça tasarrufludur yani pek fazla yakıt yakmıyor diyebiliriz. Aracın kasa tipine genel olarak Crossover de deniyor ama hatchback olarak halk arasında dolaşıyor.

Aracın sürat konusuna gelecek olursak 0 kilometreden 100 kilometreye, 12.3 saniyede ulaşım sağlıyor ve 240 Nm tork üretebilen motoru sayesinde aracın maksimum sürati 170 kilometre olarak gerçekleşiyor. Turbo kompresör / Intercooler turbin sistemi, aracı tasarruflu bir araç kılıyor. Hava soğutmalı diskler ve Yarı bağımsız, yay süspansiyonları, en zorlu virajlarda ve tümseklerde bile istenileni en iyi şekilde veriyor. Aracın genel bilgilerini aktardıktan sonra, yakıt tüketimi hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Hyundai i20 Yakıt Tüketimi

Hyundai i20 110 g/km emisyonu ile, tam bir çevre dostu. Aynı amanda düşük yakıt tüketimi ile de, ailelerin bir numaralı tercihidir. Aracın şehir dışı kullanımında 100 kilometrede 2.9 litre, şehir içi yakıt tüketiminde ise, 5.8 litre yakıt tüketimi olmaktadır. Son olarak ortalam yakıt tüketimi ise, 100 kilometrede 4.2 litre olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca söylemek isteriz ki aracın 1042 litre magaj hacmi bulunuyor.

Hyundai İ20 Tasarımı

Aracın 2015’den sonraki kasalarında üst düzey bir teknoloji kullanılmıştır. Vites geçişleriyle ön planda olan bir araçtır. Powershift vites sisteminin kullanılması da, aracın konforunu üst düzeye çıkarmıştır. Aracın boş ve dolu kasaları olmak üzere, kasaları bulunmaktadır. Cam tavan, ekranlı teyp, alttan ısıtmalı koltuklar vb gibi ekstralara çok az bir farkla sahip olabilirsiniz. Fakat boş kasasında, bunların pek bir azı araç içerisidne bulunmaktadır. Araç tasarım konusunda hem sportif hem de klasik sevenleri, orta bir noktada bulusturmaktadır diyebiliriz. Aracın fiyatları ise, 40 ile 55 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

Bir Cevap Yazın