civic alınır mı

Honda Civic Alınır Mı?

Honda civic alınır mı yazımızda japon üretimi olan honda markasının civic modelininin sürüş keyfini, yakıt tüketimini ve civic arabasının kullanıcı yorumlarını ve eleştirilerini aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Honda Civic Alınır Mı?

2012 başında çıkanHonda’nın dokuzuncu nesil dediği Civic Hatchback,fütüristik tarzı ve kullanılan malzeme oranları ile temel şasiyi korurken tasarım, aslında tamamen yeni bir arabaya dönüştü. Kalite ve rahatlık önceliği verilen Honda Civic Hatchback, her yıl hedefine farklı bir şey koyup ilerledi. Bunu yaparken Honda’nın tasarım mühendisleri, Civic için gerçek coşku ile işini sürdürdü  ve motor seçenekleri için hedefe daha iyi performans ve verimlilik kattı. Bazıları, geleneksel dış tasarımdan daha fazla hoşlandı,bu durum biraz alışmaya ihtiyaç duyan çok katmanlı gösterge tablosu için de geçerli oldu.Kısacası Honda,Civic alanları her zaman memnun edebilmeyi başardı.

Honda’nın en yeni Civic Hatchback’i, 2015 modeline kıyasla bazı önemli güncellemeler sunuyor. En yeni Civic içerideki değişiklikler, dış güncellemeler kadar dramatik değilse de, hala oldukça önemli. Özellikle, en son Civic, daha önceki iç mekanlara kıyasla daha kaliteli malzemeler sunuyor, özellikle arka tarafta daha geniş iç mekan var. En son Civic ayrıca tamamen yeniden tasarlanmış gösterge paneline sahiptir. En yeni Civic’deki merkezi kontrol yığını, merkezi klima havalandırma kanalları için daha fazla alana sahip daha basit, daha temiz bir görünüm için yeniden tasarlandı.

Bir aile hatchback’i için otomobil pazarındaysanız mutlaka Honda Civic’i de kontrol etmeniz gerekir.  Daha ferah, muhtemelen daha iyi donanımlı ve aynı parayla daha güvenilir. Honda Civic, geçen yılın modeline kıyasla tamamen yeni bir şekil ve başka birçok güncelleme içeren, 2016 için tamamen yeniden tasarlandı. Ancak 2016 Honda Civic ile eskiyen 2015 sürümü arasındaki fark tam olarak nedir? Geçen yılki modele kıyasla fiyat farkı ile en son model mi yoksa 2015 veya daha eskisi mi tercih edilmeli?  Neyin değiştiğini bulmak için en son Civic ile daha önceki sürümleri arasında yakın bir karşılaştırma yapmak gerekir.  Honda Civic alınır mı? Sorusuyla başladığımız yazının bundan sonraki bölümü de Honda Civicteknik özellikleri ve Honda Civic yakıt tüketimi ayrıntılarını karşılaştırarak yol göstereceğiz.

2015 Honda Civic, üç güç aktarma organıyla sunuldu. Opsiyonel güç aktarma organları, Civic Hybrid’de 110 beygirlik bir 1.5-litrelik hibrid 4 silindirli ve sportif Civic Si’de 205 hp’lik 2.4 litrelik bir 4 silindirli araç içeriyordu.2016 Honda Civic ise, piyasaya yeni geldiğini göz önüne alarak aynı güç aktarma organları serisini henüz sunmuyor. Aslında, motor serisi şu an için iki seçenekle sınırlı. Honda Civic Teknik özellikleri karşılaştırıldığında Civic modelinin yıllara kıyasla farklılıkları göze çarpan nitelikte ve bu da sizi Honda Civic alınır mı sorusuna cevaplarınızı bulduğunuzu gösterir.

Honda Civic Yakıt Tüketimi

Yakıt ekonomisine gelince, en son Civic şunları sunar: Geçen yılın modeli ortalama 6.7 lt. / km ve ana motoruyla otoyoldaki 39 mpg’lik karbon salınımı ile övünürken, yenisi 31 mpg şehir / 41 mpg hwy standart sunuyor. Yeni Honda Civic yakıt tüketimi aynı olmasına rağmen eğer turboşarjlı motora yükseltirseniz, ilave güce rağmen, daha etkileyici bir 31 mpg şehir / 42 mpg hwy’yi alırsınız.

2015 Civic ekipman açısından pek aydınlık olmasa da, 2016 Civic, günümüzün en iyi kompakt otomobilleri arasında yer alan son trendleri sunuyor.Örneğin: En son Civic, Android Auto ve Apple CarPlay’i sunuyor. 2016 Civic ayrıca, uzaktan başlatma, LED farlar, şerit tutma yardımı, otomatik silecekler, uyarlanabilir hız sabitleme kontrolü ve otomatik frenleme ile ileri çarpışma uyarısı gibi mevcut özelliklere sahipti; bunların hiçbiri 2015Honda Civic modelinde sunulmamıştır. Basitçe ifade etmek gerekirse, yeni Civic’i eskisine kıyasla çok geliştiğini görmek gerek.

Bir Cevap Yazın