fiesta alınır mı

Ford Fiesta Alınır Mı?

Ford fiesta alınır mı yazımızda sizlere ford markasının hatcback arabası olan fiesta’nın sürüş keyfinden, Rahatlığından, konforluğundan, teknik özelliklerinden ve yakıt tüketiminden bahsettik.

Ford Fiesta Alınır Mı?

Fiesta, 1976 yılından beri varlığını sürdürüyor. Bu yedinci nesil (2010-2017) model, 2010’da piyasaya sürüldü. Eski sürümlerinin yerini alması için alan, konfor, inceltme ve güvenlik özellikleriyle kullanıcıların beğenisine sunuldu. Ford Fiesta’nın rekabetçi fiyatlaması ile segmentin Süpermeni olarak bilinen Ford Fiesta’nın rakipleri ilerleyen yıllarla birlikte büyüdüğü gibi, bu versiyona artık küçük aileler için tek araç olarak kabul edilecek kadar büyük ve sürüşü oldukça eğlenceli konuma geldi. Ford Fiesta alınır mı derseniz evet alınır. Özellikle dizelinin yakıtı oldukça iyi ve dinamik tarz bir görünüme sahip. Tüm Ford’larda olduğu gibi yol tutuş bu boyutlardaki bir arabaya göre oldukça tatminkar. Fiyatıda bu güncel kasasına göre oldukça uygun. 2010 Model Ford Fiesta benzinli modelleri 30.000 TL gibi rakamlara bulunabiliyor. 2017 modeller ise donanımına göre 75.000 TL seviyelerine ulaşmış durumda. İlla sıfır yeni model alacağım diye bu araca 70.000 TL vermek bize göre mantıksız. Fakat çok masraflı olmayan ve bir çok olumlu yanı olan bu arac 30-40.000 TL bandında temiz bir tane alıp güvenle binilebilir.

 

2009 – 2017 MODEL Ford Fiesta VII:

Şiddetle tartışılan supermini pazarında Ford Fiesta en sevilen yerini koruyor. Volkswagen Polo, Toyota’nın Yaris ve Opel Corsa gibi rakipleri ile yarışan Fiesta, sınıfı araba kullanmak için en eğlenceli olan konumunu koruyor. Bu rakipleri gibi Fiesta yıllar geçtikçe büyüdü, bu yüzden artık sadece aile gezintisi yerine aile otomobilinin rolünü yerine getirecek kadar büyük. Ya üç ya da beş kapılı gövde stillerine sahip olanlar, daha keskin hatları için bu arka koltuklara kolay erişmeyi feda ediyorlar.

Stil cephesinde beş kapının fakir bir ilişkisi değil, Fiesta 2008’de piyasaya sunulmasına rağmen taze ve çekici kaldı. Stil, Kenar, Zetec ve Titanyum ile birlikte çeşitli düzeltme seviyeleri mevcut – sunulan örneklerin büyük çoğunluğunu Stil döşeme. Bu, alaşım jantlar, elektrikli camlar, renk kodlu tamponlar, aynalar ve kapı kolları ve uzaktan merkezi kilitleme ile temelleri kapsar. Klima isterseniz nadir titanyum gibi daha yüksek spesifikasyon örnekleri veya isteğe bağlı olarak eklediği bir araba araması yapmanız gerekir. Motorlar arasında, 1.25 litrelik benzinli, 1.4 litrelik benzinli ve 1.4 litrelik bir TDCi turbodizeli olan motorlar bulunmakta. Ford Fiesta teknik özellikleri 

Ford Fiesta’nın motorunun büyük ekonomisi sayesinde yüksek kilometre performansı sergilemesini istiyorsanız 1.4 litrelik TDCi daha iyi seçimdir, ancak 1.25 litrelik benzin çok daha kolay elde edilebilir haldedir ve yine de ekonomik ve performans sunar. Ford Fiesta’nın  1.25 litrelik otomobili bugüne kadarki en çok talep gören otomobiliydi. Genellikle stil döşeme leri bulunur, ancak ekstra standart ekipmanı ile bir Titanium modeli bulabilirseniz o zaman çabaya değer.

Ford Fiesta 1.25 benzinli Stil beş kapılı

Motorlar: 1,242 dört silindirli benzinli

Güç: 60hp

Maksimum hız: 151km / s

0-100km / s: 16.4 saniye

Yakıt tüketimi: 5.5 litre / 100km

CO2: 127g / km

Ford Fiesta Yakıt Tüketimi

Ford Fiesta yakıt tüketimi, şehir içi ve şehir dışı ortalaması 5.5 litre ile 100 km. gidebilecek olmanızdır. Bu da ekonomik anlamda iyi bir veri. Ford Fiesta’nın tercih etmenize veya almanıza yarayacak güzel noktalarının başında güçlü Ford markası olacak, bundan eminiz. İkincisi, Ford Fiesta görüntüsüyle ve iyi bir sürüş deneyimi ile size kendinizi iyi hissettirecek. Üçüncüsü de geniş ve iyi tasarlanmış bir iç mekana sahip olması. Bu da Ford Fiesta’nın sizden başka yolcularınızı da düşünen bir tasarım olduğunu gösteriyor.  Ford Fiesta’nın bir tek kötü puanı olabilir o da rakiplerine yenilerinin eklenmesidir. Ford Fiesta için bu yine de kötü puan olarak algılanmalı mı, ona bakmak lazım.

Kullanıcılar için sürüşteki kullanım kolaylığı ve bol sayıdaki eğlenceli tasarımı ile Ford Fiesta’yı iyi bir otomobil seçimi haline getirir. 1.25 litrelik benzinli motorunun olması, stil, modellerinin yaygınlığı, daha belirgin bir model kullanıyorsanız kapsamınızı biraz sınırlıyor ancak Fiesta, VW Polo, Toyota Yaris ve Opel Corsa rakiplerine kıyasla çok cazip bir mülkiyet teklifi olmaya devam ediyor.

Ford fiesta alınır mı yazımızın sonuna geldik. Ford markasının diğer aracı olan focus alınır mı yazımıza göz atamak ister misiniz?

Bir Cevap Yazın