Fiat Punto Alınır Mı?

Fiat punto alınır mı yazımızda fiat markasının hatcback arabası olan punto’nun yakıt tüketimini, teknik özelliklerini, kullanımındaki konforluğu ve kullanıcı görüş ve yorumlarını sizler ile paylaştık. Punto’nun eleştirdiğimiz kasası 2005 ile 2009 yılları arasındaki kasasıdır.

Fiat Punto Alınır Mı?

Öncelikle çok hafif bir direksyonu var ve şehir içinde kullanımı gerçekten çok rahat bir araba. Kalite algısı Fiat markası seviyesinde. Multijet dizel motor çok az yakıyor ve aracın fiyatı uygun piyasası ise hızlı. Parçası ucuz, çok sorun çıkartan bir araba değil hatta sorunsuz diyebiliriz. Güven hissi zayıf. Uzun yolda yorar ama şehiriçinde mutlu eder. Çok fazla uzun yol yapmayacak fakat şehiriçinde çok km yapacaksanız Fiat Punto alınır. Sorunları ve yarı otomatik olmasından dolayı manueli tercih etmek daha doğru olacaktır.

Fiat’ın diğer modelleri Grande veya Evo modellerine aldanmayın. Fiat Punto’nun 2005 sonrasındaki tümü temel olarak aynı, yenilik anlamında bir ayrıntısı yok. Ne önek veya sonek kullanılmış olursa olsun bu üçüncü nesil araba, ilk ortaya çıktığı zamanki köklerini 1993’e kadar geri götürebilir ve otomobil pazarınıyine güçlendirir. Bu son model, Fiat’ın şirket genelinde yeni Panda’nın satışlarını düşürüp, altını oymasına olanak tanıyan ilk modelden biraz daha büyük. Fiat Punto teknik özellikleri diğer modellerdeki otomobillerle kıyaslandığında sönük kalsa da fiyat avantajı ile bu pazarın sürükleyici otomobili olmasıyla adından bahsettiriyor.

Fiat Punto’nun birinci neslin aksine, seçilebilecek bir dönüştürülebilir modeli yok, ancak üç ve beş kapılı örnekleri var. İkisi arasında kabin boyutunda başka bir fark yok, ancak açıkça daha kolay erişim sunuyor, bu yüzden özellikle aile bireyleri için mükemmel. Fiat Punto alınır mı? Sorusunu ailenizle birlikte oyladığınızda tercihinizi mutlaka ondan yana kullanacaksınız.

Fiat Punto sadece yaklaşık yedi yıldır satışa sunulmuş olsa da zaten bir dizi isim değişikliği yapmış; 2005 yılında Grande Punto olarak tanıtıldı, sadece dört yıl sonra Punto Evo’ya tekrar vaftiz edildi ve hafif bir yüz germe uygulandı. Bu daha sonra başka bir yüz germe operasyonundatekrarlandı ve Punto 2012 de ynı işlemi uyguladı. Punto, 1.2 litrelik ve 1.4 litrelik benzinli motorların yanı sıra 1.3 litrelik bir dizel MultiJet seçeneği ile geldi. Sporting trim için tercih edin ve hız ve tutumluluk mükemmel bir karışımını sunan bir çift 1.9-litre dizel bulacaksınız. Evo piyasaya çıktığı zaman 1.3 litrelik dizel revize edildi ve 1.4 litrelik bir MultiAir benzinli araç bu seriye eklendi.

Başlangıçta alıcılar, Active, Active Sport, Dynamic, GP ve Sporting süslemeli seçenekler arasından seçim yapabilirken, sound gibi garip özel baskılar da opsiyonlara eklendi. 2012’ye hızlı ilerleme ve line, Pop, Easy ve GBT süslemelerine göre basitleştirildi. Fiat Punto çıktığı günden bugüne kadar ömrü boyunca beş veya altı vitesli manuel şanzıman veya beş hızlı yarı otomatik seçenekleri hep oldu.

Fiat Punto Yakıt Tüketimi

Kendinize bir beş kapılı model bulun; üç kapılı kadar şık ve çok daha fazla aile dostu. Benzinli modellerin çoğu zaman ekonomik olmasından dolayı sık sık bir dizel supermini tavsiye etmiyoruz. Ancak Punto’daki 1.3 litrelik MultiJet motoru arıyor olmalı, özellikle de durma -kalkmada problemi olanlar İlk örnekler 4.6 litre / 100km ve 122g / km yayabilir, ancak 2011 modeline kadar geriye gidebilirseniz bu rakamlar 3.6 litre / 100km ve 95g / km’e düşer. Daha yüksek standart spesifikasyonlardan ve daha verimli motorlardan yararlanabilmek için 2009 sonrası bir Fiat Punto aramanızı tavsiye ederiz. Fiat Punto yakıt tüketimi konusunda hem motorun gücü hemde yakıt kullanım azlığı açısından seçim ibresini kendine çeviriyor.

1,3 litre benzin

Motorlar: 1,248cc dört silindirli

Güç: 90hp

Maksimum hız: 175km / s

0-100km / s: 11.9 saniye

Yakıt tüketimi: 4,6 litre / 100km

CO2: 122g / km

Fiat Punto’nun en güzel noktaları geniş motor yelpazesine sahip olması ve geniş, şık bir görünüşe sahip olması seçim yapılırken önplana çıkıyor.  Ancak dezavantajlı, kötü puanları aldıkları noktalar ise güvenilirlik sorunları ve kabinin plastik malzemeleri.

Fiat punto alınır mı yazımızın sonuna geldik. Fiat ailesinin diğer üyelerinden olan egea alınır mı ve bravo alınır mı yazılarımıza göz atmak ister misiniz?

Bir Cevap Yazın