Fiat Egea Alınır mı?

Fiat egea alınır mı yazımızda sizlere Fiat’ın yeni aile üyesi olan egea modelinden bahsettik. Fiat bu modeline reklam olarak çok ciddi bütçeler ayırdı bir çok dizide sponsor olarak bu yeni aracını gösterdi. Amacına ulaştı da! şuan ülkemizde sokaklarda Fiat egea oldukça fazla karşılaşabilirsiniz. Bizde neden bu kadar çok sevildiğini merak ederek aracı gerçek kullanıcı yorumları ve eleştirileri ile inceledik. Yorumladığımız araçlar Fiat’ın 2015-2017 yılları arasındaki araçlarıdır.

Fiat Egea Alınır mı?

Az yakan, parçası nispeten rakiplerine göre uygun olan, konforlu sayılabilecek, her yola gelebilecek bir araç arıyorsanız neden olmasın. Üstelik Fiat Egea’nın piyasası ülkemizde gayet hızlı. Satmak istediğinizde kolaylıkla elden çıkarabilirsiniz. Tabi fiyatıyla orantılı olarak kalite hissi biraz zayıf ve çarpışma testinden hayal kırıklığı yaratan bir sonuç aldığını da belirtelim Fiat Egea’nın.

İtalyan devi Fiat, Türkiye projesi olarak geliştirdiği ve buradaki fabrikasında hayata geçirdiği Egea HB, 2016 da satışa çıktı. Sedan imzasını taşıyan otomobillerinden sonra hatchback tarzı otomobili Egea, farklı tasarımı ve geniş iç kabini ile gözdolduruyor. Bagaj hacminin de oldukça büyük olduğunu belirtmemiz gerek, bir hatchback otomobilde görülmeyecek kadar büyük. Egea HB, ülkemizde üç farklı donanım seviyesi ile satılmaya başlandı. Easy Plus, Urban Plus, Lounge Plus donanım paketleriyle Egea Sedan’dan tanıdık olsa da ile Egea Hatchback farkını donanım seçeneklerindeki fazlalıkla önplana çıkarıyor. Egea’da önplanaçıkan bir diğer ayrıntı da güvenlik ile ilgili sistemi… Hız sabitleme sistemi, Çarpışma riski uyarı sistemi ve otomatik Acil Durum freni barındıran Fiat Egea, araba sürüşte güven arayan kadın sürücülerin de gözdesi olmuş durumda… Fakat burada EGEA’nun eruoNcap çarpışma testinden sadece 4 yıldız almış olduğunu da belirtmek gerek.

Fiat’ın bu projedeki en büyük armağanı olarak belirtilen İleri Sürüş sistemlerinin Egea’da standart olarak bulunmasıdır. Donanım seçeneklerine konmadan direkt standart otomobillerde uygulanan bu sistemler Egea’yı daha değerli kılıyor. Fiat Egea Hatcback dıştan baktığınızda tasarımda İtalyan çizgilerini fazlasıyla iyi taşıyor. İç mekanın genişliği ve konforu da güvenlik açısından da fazlasıyla destekli sürücü, yolcu için bol hava yastıkları da Fiat Egea teknik özellikleri baskın olarak diğer Fiat’ın Sedan modellerinden özenilerek hazırlandığı hissini veriyor. Bir örnek vererek size Fiat Egea alınır mı? Sorusuna yanıt vermek istiyoruz. Bu Fiat Egea’lar arasında kalmamanızı sağlayacak. Fiat Egea Urban  1.3 motor ve Fiat Egea Multijet Urban… İki aracı güç bakımından kıyasladığımızda 1.6 Multijet Urban güç ağırlık dönüşümünde öncelikli otomobil oluyor. Şimdi güç ağırlık dönüşümü bakımından kıyaslama yaparsak yine 1.6 Multijet Urban’ın önplana çıktığını görüyoruz. Yakıt tüketiminde ise birbirlerine üstünlük sağlayamıyor bu iki otomobil. Tek 1.3 Urban üstünlüğünü hissedebileceğiniz yer fiyatları arasında olacak. Eğer daha büyük bir araç hayal ediyorsanız mutlaka sedan modelini incelemeniz gerekir. Tasarım olarak da göze hoş gelen bu araç iç konfor açısından da sizi rahat ettirecektir. İç dizayn açısından bakıldığında ise profesyonel bir tasarım sizi karşılıyor. 2017 sedan modelinde sizi şık bir müzik sistemi de karşılıyor. Geniş mültimedya ekranına kolayca erişim sağlayabiliyorsunuz.

Fiat Egea Yakıt Tüketimi

Fiat Egea yakıt tüketimi, şehir içinde 7.7 litre / 100 km, şehir dışı tüketiminde ise 4.5  / 100 km ile ekonomik bir otomobil seçimi yaptığınızı söyleyebiliriz. Ancak şu bir gerçek Türkiye projesi olarak Türkiye’de üretilen Egea’lar ailelerden çok şirket filolarında, kiralama yapan şirketlerin tercih ettikleri bir otomobil olarak görülse de zaman içerisinde Türkiye’ye ve aile yapısına uygun olan bu otomobil, ailelerin de fazlasıyla tercih edeceği bir hale gelecek. Egea sedan modelinde 6 ileri şanzıman bulunuyor. Ayrıca tasarım da krom kapı kolları kullanılmıştır. Bu ada aracı daha esteti bir hale getiriyor. Elektrikli direksiyon da sürüş hakimiyetini kullanıcıya profesyonel bir şekilde aktarıyor. Aracın güvenlik açısından da tam donanımlı olması kullanıcıya daha fazla güven hissi veriyor. ABS, EBD gibi özellikleri ön planda yer alan araçta TCS yani çekiş kontrol sistemi de bulunuyor. Yokuş kalkış desteğinin bulunması da sürüş esnasında kullanıcıya yardımcı oluyor. Sizde bu tarz bir modele sahip olabilir ve yollarda daha keyifle bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Fiat egea alınır mı yazımızın sonuna geldik. Fiat ailesinin bir başka üyesi olan bravo alınır mı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın