420d alınır mı

Bmw 420D Alınır Mı?

Bmw 420d alınır mı yazımızda Alman markası olan Bmw markasının 420d modelini inceledik. Bu incelememizde yakıt tüketimini, genel özelliklerini, tasarımını ve kullanıcı yorumlarını paylaştık.

Bmw 420D Alınır Mı?

Bmw bilindiği üzere 1916 yılında kurulan Alman otomotiv markasıdır. Özellikle son zamanlarda teknolojinin ileri seviyelere taşınması, araçların üst düzey bir teknoloji ile donatılmasına ve birçok ekstra özelliğin eklenmesine zemin hazırlamıştır. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanan Bmw, küresel anlamda istenilen satış rakamlarının üzerine çıkmış olan markadır. Bunun dışında markanın en çok tutulan bir modellerinden olan 4.20d modeli hakkında bilgiler vereceğiz.

Şimdi ilk olarak Bmw 4.20d alınır mı sorusuna cevap vermeden önce, aracın ön bilgilerini aktarmak istiyoruz. Aslında tarihsel olarak pek de eski bir araç olmayıp, 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. Sport sedan olması ve bmw nin sürüş zevkini yaşatması sebebiyle ülkemizde iyi satış rakamları elde etmesine sebep olmuştur.

Bmw 420D Genel Özellikler

Aracın üretim yılına bakacak olursak, 2017 yılına damga vurmuş bir araçtır diyebiliriz. 4er Gran Coupe F36, facelift olarak listelere alınan araç, 190 beygirlik mükemmel motoru ile bizleri karşılıyor. Adından da anlaşıldığı gibi Copue tarzında olan aracın en çok tercih edilen rengi, beyaz oluyor.
Dizel – Commonrail yakıt sistemiyle tasarlanan aracın 4 adet silindiri bulunuyor. 400 Nm tork üretebilen ve aynı zamanda arkadan itişli 2.0 dizel motoru, istenilen hıza kısa süre içerisinde ulaşım sağlamanıza olanak veriyor. Twin-power turbo türbinler tercih edilmiş ve bu sayede aracın ivme derecesi arttırılmıştır.

Saatte maksimum 240 kilometreye kadar ulaşım sağlayan Bmw 4.20 d, 0 kilometreden 100 kilometreye ise 7.5 saniye gibi kısa bir süre içerisinde çıkıyor. 4 Kapılı olan araç, 1300 litrelik bagaj hacmi ile beraber, tam anlamıyla bir aile aracı olduğunu bizlere kanıtlıyor. Son olarak Çok noktalı bağımsız süspansiyonları ve hava soğutmalı fren diskleri, araç sürücüsünün konforlu bir sürüş keyfi çıkarabilmesini hedef alıyor. Tabi bmw konforu seviyesinde. Bildiğiniz gibi bmw konfordan çok sürüş dinamiklerine önem verdiğinden Premium sınıfta en sert süspansiyon BMW’de diyebiliriz.

Bmw 420D Yakıt Tüketimi

Aracın yakıt tüketimi konusunda sizlerin bütçesine yardım edecek diyebiliriz. Zaten orta segment ile üst segment arasında yer alan bu aracın piyasa fiyatı da yüksek seviyelerde bulunuyor. Fakat buna karşılık çok tasarruflu bir model olarak tercih ediliyor. Aracı şehir içerisinde kullandığınız zaman 100 kilometrede 5.1 litre gibi düşük bir yakıt tüketimi ile karşılaşmanız mümkün.. Ayrıca şehir dışı yakıt tüketimi ise, 100 kilometrede 3.7 litre ve bu gerçekten harika bir rakam, tabi fabrika verisini reelde yakalanması çok da kolay değil ama araç yine de az yakıyor. Son olarak ortalama yakıt tüketimi ise, 100 kilometrede 4.2 litre olarak gözümüze çarpıyor, bunun da normal kullanımda 5-5.5 lt seviyesinde görmek mümkün.. Bunun dışında sizlere söylemek isteriz ki, aracın 111 g/km emisyon değeri mevcuttur ve çevre dostudur.

Bmw 420D Tasarımı

Az öncede belirtmiş olduğumuz gibi BMW gerçekten son teknolojiyi içerisinde barındırıyor ve bu teknoloji Bmw 420d modeline de eklemiştir. Araca ilk baktığımız zaman, gerçekten bizleri etkiledi. Sürücünün rahat bir sürüş keyfi yaşayabilmesi için, tüm şartlar zorlanmış. Deri döşemeli koltuklar, elektrikli koltuklar, elektrikli bagaj kapağı, daha birçok ekstra, araç içerisinde mevcuttur. Yani araca bindiğiniz ilk anda, teknolojiyi ciğerlerinize kadar hissedeceksiniz diyebiliriz. Aracın uzunluğu, 4620 mm, genişliği 1825 mm ve yüksekliği ise 1389 mm olarak tasarlanmış. Hem dizel motoruyla tasarruflu, hem dış ve iç dizaynıyla göz alıcı özellikleri içerisinde barındıran bu aracı almak, gerçekten mantıklı bir tercih olacaktır. Güncel ikinci el piyasa fiyatları yaklaşık 190.000 TL’den başlayıp, 300.000 tl seviyesine kadar çıkmaktadır.

Bmw 420d alınır mı yazımızın sonuna geldik. bmw 320i alınır mı ve bmw 116i alınır mı yazılarımıza göz atmak ister misiniz?

Bir Cevap Yazın