Bmw 116i Sport Line F20 Alınır Mı?

Bmw 116i sport line alınır mı yazımızda sizlere bmw markasının en çok tutulan hatcback modeli olan 116i modelinden bahsettik. Bu paylaşımımız da 116i aracının yakıt tüketimi, yol tutuşu, sürüş keyfini, olumlu ve olumsuz yönlerini gerçek kullanıcı yorumlarından ve eleştirilerinden bulabilirsiniz.

bmw-116i2013 Bmw 116i sport line sahibiyim araç tamamen full bir araç haliyle aracın tüm herşeyini tanıdım. Araç comfortline joy edition sport line urban line ve m paket olarak çıkmıştır. Sonrasında yine paket isimleri değişti benim size tavsiye edeceğim sport line urban line ve spor görünüm istiyorsanız m paket olarak tavsiye ederim.

Araç 1.6 motor olup 136 beygirdir gayet seri bir araç olup arkadaş itişlidir. Araçta en sevdiğim özellik gerçi tüm f kasalarda var eco comfort sport ve + sport plus vardır.

+ sport plus sanırım yanlamak için yapılmış esp asr devre dışı bırakıyor başka bir amaç görmedim 🙂

Gelelim Bmw 116i  Olumlu Yönlerine ?

1- Süspansiyonları harika sport arabayla normal araba arasında harika tatlı bir süspansiyonu var tam kıvamında

2- Yol tutuşu harika gerçekten hem konforlu hemde size yolda güven veriyor.

3-Dijital göstergeler kalima panel ekran tam harika herşey elinizin altında ve bmw 1 serisinde hiç bir şekilde tasarım olarak 3 ve 5 serilerine benzetilmiş. (3 serileriyle birebir aynı diyebilirim)

4-Şanzıman 8 vites ve joystick sorunsuz hissetmiyorum diyebilirm özellik arabayı sporta aldığınızda 7 bin devirde araç vites atıyor ve harika manuel olarakta harika şanzımanın üzerine iyi şanzıman yok diyebilirim mükkemmel ötesi anlata anlata bitiremem.

5-Panel harika araba bakım diye bir kavram yok araba size sinyal veriyor yağı bitti balata bitti vs. diye onu için bakım ne zaman diye sormayın.

6-Bluetooth sistemi güzel telefonla arama yapmak istediğiniz son çağrıları ve rehberden rahatlıkla istediğiniz kişiyi arayabilliyorsunuz.

7-Koltuktlar harika gerçekten konforlu ve istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

8-Yakıt olarak eco kullanımı harika uzun yolda özellikle size eco kullanarak kaç km kar ettiğiniz gösteriyor ve gerçekten işe yarıyor. Şehir içi pek işlemiyor diyebilirim.

9-Son hız olarak 230 gördüm gerçekten araçta ses titreme vs. hiç bir şey olmadı gayet iyi.

10- Son olarak araçın içi tamamen görsel şov beğenmedim demeniz imkansız spor bir araba ve aile arabası alacağım derseniz tam size göre.

Bmw 116i Olumsuz Yönleri ?

1- Plastik kalitesi biraz kötü diyebilirim scirocco kullandığım için plastik kalitesi iyi gelmedi bana bir audi volkswagen yok diyebilirim.

2- Ses sistemi orta karar çok iyi değil çok kötüde değil tabi yine volkswagen sesi yok araba.

Açıkcası bmw beni üzen taraf plastik kalitesi ve kapının verdiği o tok ses olmaması beni üzdü geriye kalan sürüş keyfi araçı istediğiniz müdahale edebilmeniz yanlama kayma ve serilik bakımından harika konforu harika arabanın içinde yorulmazsınız. Bakım olayları garipsedim başta ama sonra daha iyi olduğunu farkettim araç neye ihtiyaç duyuyorsa onu sizden istiyor yani siz seri kullanırım yanlarım derseniz yağ ışığı balata ışıkları yanar canınızı sıkar ama siz düzgün kullanırım derseniz hiç bir problem çıkarmaz. Bakım masrafları normal 600-700 civarı tabi siz exstra arabanın bir parçasına zarar vermediyseniz.

Sonuç Olarak Bmw 116i

Bmw narin bir arabadır ve hız arabasıdır gösterişlidir konforludur ve araç sahibine her istediğine verir o an piskolojiniz neyse bmw size onu yaşatır diyebilirim. Onun için bur markayı mercedesle yada audi karşılaştırmanız mümkün değil çünkü çok farklı konsepti vardır.

Bmw 116i alınır mı yazımızın sonuna geldik. Bmw markasının diğer araçlarından olan e60 520i alınır mı ve 320i alınır mı yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bmw 116i Sport Line F20 Alınır Mı?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın